Erken Hasat Sızma Zeytinyağı


Erken Hasat Sızma Zeytinyağı YENİ SEZON
1000 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı

(1 Lt) 599.90 TL
    Katkısız Soğuk Sıkım 100% Doğal Cam Şişe
Ücretsiz Kargo güvenli ödeme

Yeşil zeytinden toplanan aroması ve tadıyla farklılık gösteren özel üretim zeytinyağımızdır. Toplandıktan sonra bekletilmeden +24 derecede soğuk sıkım metoduyla sıkılmıştır, maksimum 0.5 asitliğe sahiptir, salata ve kahvaltılarınıza uygun güçlü tadı ve koyu yeşil rengiyle beğenilerinize sunulmuştur. Hasat mevsiminden önce zeytin daneleri henüz olgunlaşmadan yeşil olarak toplanan zeytinlerden imal edildiğinden asit oranı diğer zeytinyağlarına göre daha düşük olduğundan taze meyve aroması en seviyededir.

Erken Hasat Zeytinyağının özellikleri


Ham meyvesi yenebilen nadir bir meyve olan zeytinlerin sıkımından üretilmiştir. Erken Hasat Sızma Zeytinyağı rengi diğer zeytinyağlarından daha koyudur, kokusu ve aroması hissedilir derecede keskindir. olgunlaşmamış yeşil zeytinlerden üretilmiş olup her hangi bir katkı maddesi içermediği gibi hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmamıştır. Özellikle salata, meze ve soslar için idealdir.
Erken Hasat zeytinyağı hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Erken Hasat Sızma Zeytinyağının farkı


Yüzyıllardır zeytin yetiştiriciliği yapılan tirilye yöresinin toprak yapısı, havasındaki azot miktarı ve iklim koşulları gibi etkenler zeytin oluşumunu önemli derecede etkiler. Diğer yörelerde yetişen zeytinlere kıyasla Erken Hasat sızma Zeytinyağı 'nın yağ oranı çok daha fazla olup kaba oranı düşüktür, ülkemizde pek bilinmese de dünyada zeytinin kraliçesi olarak anılmaktadır.

Erken Hasat Soğuk sıkım Sızma Zeytinyağı

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı ; Zeytin ve çekirdeğinin kırılıp ezilmesiyle hamur haline getirilerek yoğurulur. Bu şekilde yapılan zeytinyağlarında kullanılan suyun sıcaklığı maksimum 24 derecedir. Soğuk sıkımda kullanılan suyun sıcaklığı ne kadar düşük ise zeytinyağının besin değerleri de o kadar korunmuş olur. Bu metot ile üretilen zeytinyağlarında daha fazla zeytine ihtiyaç duyulur. Zeyer olarak sizleri düşünerek tüm zeytinyağı çeşitlerimizin üretiminde soğuk sıkım metodunu kullanmaktayız